Огляд багатоцільової преміальної WordPress теми Divi 4
29 Жовтня, 2019

17 жовтня побачила світ преміальна WordPress тема  від Elegant Themes — DIVI 4.
Розробники стверджують що це революційна розробка, розберемося чи дійсно це так.

Білдерами сторінок для WordPress зараз важко здивувати. Майже всі преміальні WordPress шаблони мають або власні білдери або інтеграцію зовнішніх розробок. 

Зазвичай білдери працюють з контентною частиною статичних сторінкок та постів, (підтримка Custom Post Type та Woocommerce — за допомогою доповнень або в окремому тарифному плані). Загальні елементи: хедер, футер та сайдбар, зазвичай мають налаштування на рівні шаблона і не дуже каcтомизуються. 

Elegant Themes  у Divi 4 реалізували Theme Builder, за допомогою котрого можна дуже просто кастомизувати будь-яку частину сайта. 

Theme Buider

Theme Buider дозволяє робити шаблони для всіх елементів сайта: хедер, футер, сайдбар. Має гнучкий алгоритм фільтрації шаблонів — можна обирати де шаблон буде застосований: всі сторінки, всі пости, окрема сторінка чи пост, пости з окремої категорії, пости Custom Post Type, товари Woocommerce, сторінці 404 тощо. До того ж є можливість виключення. Наприклад — не застосовувати шаблон на окремій сторінці, пості, категорії і таке інше.

Звісно ж всі налаштування робляться за допомогою Divi Builder, з котрим можна налаштувати будь-які параметри того чи іншого віджета включаючи дизайн та адаптивність.

Дінамічний контент

Це друга досить цікава фіча нового DIVI. Сенс в тому, що при використанні Divi Builder, поля контенту окрім статичних данних, мають можливітсь брати данні зовні в межах сайту. Нижче на скринах на прикладі віджету Blurb можна побачити як всі контентні поля можуть мати дінамічні налаштування. Таке ж саме відбувається у будь-якій контентній формі віджетів — заголовки, текстові поля, посилання та інше. Це дозволяє будувати більш складні структури сайтів.

Глобальні налаштування елементів

Ще однин смаколик від DIVI. Сенс в тому, що будь-який елемент від теперь має ососбисті налаштування, але відразу може редагувати глобальні. Наприклад редагуючи кнопку на сторінці можна задати глобальні налаштування дизайну кнопки і таким чином всі кнопки по сайту змінять своє відображення. Але якщо якась окрема кнопка має необхідність бути іншою, її можна дуже просто налаштувати.

Більше налаштувань колонок

Нарешті це сталося! DIVI додали більше варіантів розділення строки на колонки. Це той момент, котрий DIVI досі чомусь ігнорували. Працюючи зі складними макетами веб-дизайнер/розробник в умовах DIVI мав головний біль. Зараз це питання вирішено. Алілуя! 

Woocommerce у Divi Builder

Базова структура товару Woocommerce досить бідна та не гнучка. За допомогою віджетів Woocommerce для Divi Builder, можна створювати будь-які неймовірні сторінкі товарів, або виносити окремий функціонал Woo на будь-яку сторінку.

Це, я вважаю, перемога.

Підсумок

Elegant Themes приємно здивували. Все перелічене вище — дійсно круті іновації, завдяки котрим, можна робити більш гнучки та красиві сайти, особливо це стосується магазинів на Woocommerce.

Є незрозумілі моменти. Особливо мені не вистачає слайдера відгуків. Звісно його можна реалізувати іншими методами, але чому б його відразу не додати до функіоналу DIVI?
Сподіваюся у наступних оновленнях це свято відбудеться.

Цілком, DIVI 4 дуже подобається. Чи вдалося Elegant Themes зробити революцію? Не берусь судити, але те, що їм вдалося зробити зручний, потужний продукт — факт. 

Розробка сайтів та лендінгів для Вашого бізнеса.